Fotograf Ondra Budka -

  • svatby
  • exteriér
  • ateliér
  • business

Svatební den je velmi vzácná událost, která se v ideálním případě v životě dvou lidí už neopakuje. Je to Váš jedinečný den, který by měl být pro Vás nezapomenutelným zážitkem a fotografie je jedna z mála věcí, která Vám bude tento den připomínat, kdykoliv se na ni podíváte. Pro novomanžele je to taky den, který uteče jako voda a než se nadějí je večer a mají vše za sebou. Spoustu okamžiků toho dne nestihnou ani zaznamenat, je to pro novomanželský pár opravdu velký nápor. Jako ženatý muž jsem si tím také prošel a vím, co to obnáší.

S radostí zachytím Váš svatební den, tak jak se opravdu stal.

Nabízím Vám zdokumentování Vašeho svatebního příběhu tak, abyste si mohli při prohlížení Vašich fotografií vybavit všechny ty krásné okamžiky a emoce, které provázely zúčastněné během celého svatebního dne. Převyprávím Váš svatební příběh pomocí fotografií tak, jak se opravdu stal. Jsou dvě věci, které Vám ze svatby zůstanou – prstýnky a fotografie, oboje by mělo být kvalitní a hezké.

Sejdeme se ještě před svatbou a probereme detaily.

Všem snoubencům nabízím možnost setkat se ještě před svatbou. Osobní kontakt předem je velmi prospěšný jak pro mě, tak pro Vás. Lépe se poznáme, probereme veškeré detaily ohledně Vaší svatby, uděláme ucelený plán celého dne a doladíme Vaši představu k dokonalosti tak, abychom vytvořili co nejlepší vzpomínku na tento den.

Je proto důležité si domluvit předsvatební schůzku se mnou v době, kdy už máte představu o tom, jak bude Váš den probíhat. Je dobré přijít ke mě už s nějakým základním harmonogramem dne.

Jsem připraven na veškeré nešvary počasí.

Svatba je jedna z mála věcí, která se nedá přesunout. Zamluvení svatebního obřadu probíhá dlouho dopředu, a tak se nedá odhadnout počasí. To si bohužel nevybírá, může se také stát, ač si to nikdo nepřeje, že v den Vaší svatby nevyjde počasí dle představ. Říká se, že pokud Vám v den svatby prší, prší tzv. štěstí.

Co bych to byl za fotografa, kdybych Vám řekl, že v dešti nemohu fotit. Techniku mám proti dešti chráněnou a pro Vás mám připravené deštníky. Pokud byste chtěli fotky venku, protože i fotky v dešti mají své jedinečné kouzlo.

Ve své fotografické výbavě mám také externí světla, které mohu použít v případě, že byste chtěli mít svatební fotky někde s nedostatečným osvětlením např. v interiéru zámku, hradu apod.

Dojedu kamkoliv po České republice.

Bydlím v Ústí nad Labem, nesoustředím se ovšem pouze na Sever Čech. Po domluvě mohu dojet kamkoliv po České republice. K celkové ceně si připočtu částku za dopravu k Vám na svatbu dle platného ceníku, který najdete ZDE.

Dárková krabička ke každému celodennímu focení svatebního dne.

Pokud si objednáte fotografování Vaší svatby na celý den, dostanete ode mě dárkovou stylovou svatební krabičku s vašimi jmény a datem svatby. Svatební krabička obsahuje USB flash disk, na kterém najdete své fotografie. Dále v krabičce najdete 10 ks vytištěných fotografií ve formátu 10 x 15 cm.

Svatební krabičku lze objednat i zvlášť k ostatním cenovým variantám. Krabičky se vyrábí na zakázku, je proto potřeba říct si s dostatečným předstihem.

Nejčastější dotazy

Je lepší focení celého dne než jen obřadu?
Samotný svatební obřad je jen velmi malá část celého svatebního dne. Včetně gratulací svatebčanů po obřadu vše trvá do jedné hodiny, většinou méně. Svatební den pro Vás začíná mnohem dříve. Na ranních přípravách nevěsty, ženicha a svatebčanů se dá mnohem lépe zachytit svatební atmosféra. Svatební obřad je sice nejdůležitější část celého dne, avšak nedá se na něm tak dobře zachytit atmosféra jako při focení celého dne. Ranní nervozita při přípravách, odpolední uvolnění při zábavě a večerní společenská únava na tanečním parketu 🙂 . Všechno to jako celek do sebe krásně zapadá a funguje. Během celého dne je více času na vytvoření opravdu pěkných fotek, aranžované fotografie Vás jako novomanželů se dají fotit až večer při západu slunce. Během dne si na mě zvyknete, aranžované fotky pak budou více uvolněnější, přirozenější. Fotografie budete mít krásně ucelené. Svatební den totiž dle mého názoru není jen o samotném obřadu. Když přijdu jen na obřad, je to takové naskočení do rozjetého vlaku na jednu stanici.
Kdy je nejlepší začít s focením příprav?
Většinou říkám snoubencům na předsvatební schůzce, že je dobré můj příjezd naplánovat společně s příjezdem kadeřnice/vizážistky. To je většinou čas, kdy se začínají přípravy rozjíždět a už je co fotit. V případě, že kadeřnice/vizážistka nepřijede k Vám, ale pojedete vy za ní, je potřeba tuto informaci sdělit na schůzce. Aby se nestalo, že nebudete mít fotky z této části ranních příprav.
Kdy naplánovat aranžované focení nás jako novomanželů?
Ideální doba pro toto focení je při západu slunce, při tzv. “zlaté hodince”. Slunce v té době už má krásný zlatý nádech, je nízko a není tak silné. Nevznikají tak tvrdé stíny. Fotky v této době jsou jednoduše nejhezčí. Slunce v létě zapadá hodně pozdě, ideální hodina na focení je tak až kolem 20 hod. Je třeba s tímto počítat při plánování. Samozřejmě nemusí vyjít počasí, pak půjdeme fotit s ohledem na Váš svatební program a také s ohledem na dané počasí.
Do kdy budete na naší svatbě fotit?
V případě celodenního balíčku není konec focení pevně daný. Vždy bude záležet na Vašem svatebním programu. Ze zkušeností vím, že od 23 hodin už jsou pak fotky jednotvárné a už není moc fotit. Pokud budete mít nějaké půlnoční překvapení, určitě se nemusíte bát, že bych Vám už toto nenafotil.
Kdy můžete očekávat hotové fotografie?
Z celodenní svatby si odvážím opravdu velké množství fotek, někdy i 4 tisíce fotografií. Vybrat a zpracovat takové množství fotek chvíli trvá. Snažím se fotky odevzdávat do 4 týdnů od vaší svatby. V případě volnějšího harmonogramu odevzdávám fotky do 2 týdnů. Chápu, že čekání na fotky je nepříjemné, zvláště pokud dostanete hned druhý den po svatbě fotky z mobilů od vašich svatebních hostů. Ovšem o to větší radost budete mít, až uvidíte hotové fotky ode mě 🙂
Jak obdržíte hotové fotografie?
Pokud si zvolíte balíček celodenního focení, předám Vám hotové fotografie v originální svatební krabičce (platí pro svatby od roku 2020). Pokud si vyberete jiný fotografický balíček, dostanete hotové fotografie přes webovou úschovnu, kde si budete moct fotografie po dobu 30 dní stáhnout.

Má poslední práce

Content is protected. Right-click function is disabled.