Ondřej Budka- informace o mně

Dobrý den, dovolte mi, abych se Vám v krátkosti představil a napsal zde nějaké informace o mně. Jmenuji se Ondřej Budka a narodil jsem se roku 1987 v Jilemnici. Krátce poté jsme se přestěhovali do Ústí nad Labem, kde dodnes bydlím. Nicméně, na prázdniny u babičky v Desné a túry po Krkonoších mile rád vzpomínám. Díky tomu se mi naše hory (převážně Krkonoše) zapsaly do srdce a rád se tam vracím. Asi možná díky tomu jsem se dostal k fotografování. Fotografování našich i slovenských horských krás, jsou mé první fotografické pokusy (ještě na analogový fotoaparát), na které si vzpomínám.

Můj první fotoaparát, který jsem si koupil někdy v roce 2008, byl kompakt Panasonic Lumix FZ38. Se kterým jsem nafotil spoustu fotek Ústí nad Labem a přilehlého okolí (pár fotek lze dohledat i na FB stránce Ústí nad Labem).

Poté jsem objevil krásu tzv. bokehu (rozostřeného pozadí) a koupil si zrcadlovku Nikon D90, s kterou jsem pokračoval ve fotografování krajin, ale když jsem dostal do záběru lidi, začal jsem si uvědomovat, že fotografování lidí je to, co mě opravdu baví.

A tak jsem si vysnil první pevný světelný objektiv (pro Nikon D90 i portrétní) Nikon 50mm f/1,4. Dlouho mi trvalo, než jsem si ho pořídil. Částečně i kvůli tomu jsem měl ve fotografování pauzu a fotil spíše rodinné fotky, výlety apod.

Velký zlom

Na konci roku 2017 se mi narodila dcerka a přišel zásadní zlom v oblasti mého fotografování. Nakoupil jsem další objektivy a zjistil jsem, že Nikon D90 už mi nedostačuje. Pořídil jsem si nový přístroj, a to Nikon D810, který ukojil technickou část mé duše a uspokojil mě ve směru kvality.

Každé fotografování mě teď baví víc a víc a manželku s dcerkou (spíš teda manželku) to pózování před fotoaparátem bavilo už míň a míň 😀 , i když částečně si už zvykla, že nemá na výběr. A tak na základě toho jsem se rozhodl, že budu dělat radost hezkými fotografiemi i lidem okolo mě. Pokud se Vám tedy mé fotografie líbí a chtěli byste také takové, NAPIŠTE MI a domluvíme se na fotografování.

ZDE najdete informace o tom, jak probíhá fotografování.