Exteriérové fotografování

Snažím se vytvářet během focení pohodovou uvolněnou atmosféru, pak vznikají krásné fotografie, z kterých budete mít sami radost.

Máte zájem o focení venku? Na této stránce si můžete přečíst, jak takové fotografování venku v mém podání probíhá. Najdete tu i ukázky fotografií, abyste si mohli udělat představu o tom, jaké fotografie vytvářím.

Kategorie focení v exteriéru je velmi široký pojem, do kterého spadá většina mého fotografování. Pokud máte zájem o focení v ateliéru, ZDE najdete více informací.

Na úvod bych chtěl říct, že focení venku je značně závislé na počasí. Z každého focení chci vždy vytěžit maximum, což znamená, že mi jde o to, abychom šli vstříc co nejlepším podmínkám pro focení. To dosti koresponduje se stylem objednávání se k focení. Zpravidla si domluvíme vhodný den k focení a čas pouze orientačně. Vždy se snažím o to, abychom čas focení směřovali co možná nejblíže k západu slunce.

Nejvhodnější doba k focení venku (při žádné, nebo malé oblačnosti) je při “zlaté hodince”, což je hodina před západem slunce. Ovšem ne vždy se lze (zvláště v letních měsících) dostat do takto pozdních hodin, např. kvůli dětem apod. Proto se Vás vždy budu ptát na nejzazší možný čas na focení.

Přesný čas focení je ideální si domluvit vždy až v den focení, dle aktuálních podmínek. Může se i stát, že focení odložíme po domluvě na jiný den, např. kvůli dešti, zimě apod. Je potřeba mít toto na paměti, počasí nelze poručit 🙂

Dále je potřeba si domluvit místo focení. Pokud nemáte vybrané místo, tak mě bude zajímat Vaše představa, jaké fotky byste chtěli mít. Podle té vybereme vhodné prostředí k focení. Záležet bude i na ročním období, ve kterém budeme fotit. Pokud se bude jednat o focení na jaře, bude také záležet, co v danou chvíli bude kvést.

Při focení v exteriéru je také důležitý výběr správného oblečení. Je potřeba vybrat jednoduché oblečení, pokud možno jednobarevná trika, mikiny, svetry, bez velkých log a nápisů. Co se týče barev, ty nehrají až tak velkou roli, pokud oblečení sladíte s ostatními členy rodiny. Ve zkratce, v jednoduchosti je krása. Můžete si s sebou vzít i věci na převlečení, které můžete během focení vyměnit.

Na focení si s sebou můžete brát rekvizity. Hračky k rodinnému focení s dětmi, v případě těhotenského focení botičky, oblečky pro Vaše miminko. Různé předměty v případě tématických focení. Spousta věcí se dá vhodně zakomponovat do fotky.

Samotné focení probíhá volnou a nenásilnou formou. 🙂 Většinou je to tak, že nejdříve uděláme pár klasických pózovacích fotek pro uspokojení babiček 🙂 . Pak se snažím o zachycení momentek, které ukazují onu rodinnou pohodu, která mezi Vámi je.

Během následujících několika dní od focení dostanete ode mě odkaz na soukromou zaheslovanou galerii, kde si vyberete fotky, které chcete upravit. Fotografie v této galerii nejsou upravené, výsledné fotografie se od těchto náhledů mohou výrazně lišit (budou ještě hezčí 🙂 ).

Úprava fotografií, tzv. postprocess, je u exteriérového focení z velké části o odstraňování barevných odrazů z obličejů, oblečení a o tónování barev (tzv. color grading). Samozřejmě u portrétních fotografií se i zde dotknu retušovacích prací. Na přání mohu provést i úpravy problémových partií (v rámci možností).

Máte zájem o focení v exteriéru?

Napište mi.

Portfolio