Ateliérové fotografování


Fotografie mám čisté, kvalitně nasvícené s pokročilou retuší, žádné přeplácané a kýčovité scény, ve kterých budete sebe nebo své děti hledat.

V lednu 2019 jsem si otevřel svůj fotoateliér. Pokud Vás tedy zajímá ateliérové fotografování, jste tu správně 🙂 .

Zde se můžete v krátkosti seznámit s mým stylem ateliérového focení, směr kterým se ubírám, najdete tu i ukázky mé práce včetně postprocesových úprav na počítači. Na tomto základě si můžete vytvořit představu o tom, jak takové fotografování u mě probíhá.

Má hlavní myšlenka fotek pořízených v ateliéru je vytvoření čistých a kvalitních fotografií, správně nasvícených, bez rušivých elementů v podobě kýčovitých pozadí a přílišného množství rekvizit, mezi kterými se budete ztrácet.

Při focení v ateliéru je zvlášť důležitý správný výběr oblečení. Pro tento styl fotografií je potřeba vybrat jednoduché oblečení, pokud možno jednobarevná trika, mikiny, svetry, bez velkých log a nápisů. Co se týče barev, ty nehrají až tak velkou roli, pokud oblečení sladíte s ostatními členy rodiny. Ve zkratce, v jednoduchosti je krása. Můžete si s sebou vzít i věci na převlečení, které můžete během focení vyměnit.

Pro focení s dětmi pár základních rekvizit jako je stolička, kožešiny, bedýnka, dřevěná čísla k focení narozeninových fotek, v ateliéru mám . Pokud má vaše dítě nějakou oblíbenou hračku, není problém vzít hračku s sebou na focení.

Během následujících několika dní od focení dostanete ode mě odkaz na soukromou zaheslovanou galerii, kde si vyberete fotky, které chcete upravit. Fotografie v této galerii nejsou upravené, mohou obsahovat v krajních částech softboxy, další plátna uchycená na zdi apod. Nemusíte se bát tyto fotky vybírat, na výsledných fotografiích budou tyto nežádoucí prvky odstraněny.

Úprava fotografií, tzv. postprocess, je u ateliérového focení hlubšího charakteru, než je tomu u focení v exteriéru. Zde provádím pokročilou retuš pleti, vlasů, dočasných vad pleti (modřiny, pupínky apod.), úpravu pozadí k vytvoření opravdu čistého a nerušivého okolí. Na přání mohu provést i úpravy problémových partií (v rámci možností).

Ceník                   Obchodní podmínky

Máte zájem o focení v ateliéru?

Napište mi.

Portfolio